.

.

Калем за палење Одговара изберете: 1997-ХОНДА ДОГОВОР, 1992-ХОНДА ГРАЃАНСКИ

Калем за палење Одговара изберете: 1997-ХОНДА ДОГОВОР, 1992-ХОНДА ГРАЃАНСКИ

Вреднување на стоката:

DEN 1087.20
Пристапност
Во достапна форма

Компатибилен со 1991-2002 honda®/acura® модели само со внатрешни дистрибутерски калеми. Овој производ не е создаден или продаден од honda®.; Accel Super Coil за 1991-2002 година хонда и Акура се одликува со напредна технологија за бобини, високо специјализирано силиконско магнетно челично јадро, оптимизирана отпорност на ликвидација и соодноси на вртења за да испорачаат 10-15% повеќе енергија од калемите за палење OEM. Вклучува и специјализирана епоксидна висока температура која се спротивставува на Контактите Од Шок Месинг. Ое Замена. Одговара Изберете : 1998-2002 ХОНДА СПОГОДБА 4 Цил 2.3 Л 1992-2000 ХОНДА ГРАЃАНСКИ 1997-2001 ХОНДА ЦР-В 1997 ХОНДА СПОГОДБА 4 Цил 2.2 Л 1990-1994 ХОНДА СПОГОДБА 1996 ХОНДА СПОГОДБА ЛХ/ЕКС 4 Цил 2.2 Л 1995 ХОНДА СПОГОДБА ЕКС-Р 4 Цил 2.2 л 1990-1998,2000 Акура Интегра 2000 ХОНДА С2000 1992-2001 ХОНДА ПРЕЛУДИУМ 1995-1998 ХОНДА Одисеја 1999 Акура ИНТЕГРА РС СЕ 4 ЦИЛ 1.8 Л 1997 АКУРА 3.0 КЛ 4 Цил 2.2 Л 2001 АКУРА ИНТЕГРА ЛС 4 Цил 1.8 л 1999 акура 2,3 кл 4 ЦИЛ 2,3 Л 1998 АКУРА 3,0 КЛ 4 ЦИЛ 2,3 Л 1994-1996 ХОНДА ПАСОШ ДХ 4 ЦИЛ 2,6 Л И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Главните карактеристики

Избор на клиент