.

.

Д-Р Вудс Пеперминт Кастилски Сапун Со Фер Трговија Шеа Путер фл Оз Течност

Д-Р Вудс Пеперминт Кастилски Сапун Со Фер Трговија Шеа Путер фл Оз Течност

Вреднување на стоката:

DEN 95.20
Пристапност
Во достапна форма

Нашиот не-детергент, Сапуните се природно богати со железо, Витамини А и Е, антиоксиданси и соединенија за регенерирање на кожата кои се неопходни за промовирање на здрава, блескава, младешка кожа. Благодарение на природните skими од кожата на хлебните, сите Наши Сапуни имаат нежно, но сепак високо ефикасно дејство за пилинг што е безбедно за секојдневна употреба на сите типови кожа, од сува до мрсна, проблематична кожа до чиста, млада до стареење тен. Спијте подобро ноќе знаејќи дека Сите Д-р Вудс и кој било од нивните добавувачи не спроведуваат или не нарачуваат тестирање на животни на нивните производи. Нашите вегански сапуни се без нафта, без детергент, без глутен и без сулфати, парабени и фталати. ОДЛИЧНО ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА : од сува до мрсна, проблематична кожа до чиста, млада до стареење на тен. Овој сапун нежно ексфолира за да ја открие вашата здрава кожа и да ги исчисти флеките. ПИЛИНГ И НАВЛАЖНУВАЊЕ : Совршен За секојдневна употреба како чистење на лицето, миење на телото, шампон, пена за бричење и нега на акни. ОВОЈ САПУН е ГУСТ : подебелата конзистентност работи одлично за луфа или крпа за перење и бидете сигурни дека нема да ви снема раце пред да ја користите. НЕГУВАЊЕ НА КОЖАТА : Црниот Сапун е изобилен извор на хранливи материи За кожата А, Е и железо во уникатна формулација која обезбедува луксузно богато и нежно чистење за сите намени за вашето лице и тело. БЕЗ СУРОВОСТ : Нашите вегански сапуни се без нафта, без детергент и ослободени од сулфати, парабени и фталати.

Главните карактеристики

Избор на клиент