.

.

Палета за очила на очите во боја

Палета за очила на очите во боја

Вреднување на стоката:

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Создадете совршено природно око со работилницата за бои голи очи за очила за очи. Овој сет за шминка за очи вклучува 12 сенки за очила во низа убави нијанси, од темни до светло. Овие сенки за очи се совршени за слоеви и лесни за мешање за да можете да создадете прекрасен изглед за секојдневно или вечерно носење. Започнете со полесни нијанси низ целиот капак и концентрирајте ги потемните нијанси кон надворешниот агол и браздата. Со работилницата за бои голи очи на очила за очи, лесно е да се добие убав, природен изглед. Комплетот вклучува 12 сенки за очи и 2 апликатори. Совршен избор на нијанси за создавање прекрасно голо око. Вклучува полесни нијанси за сеопфатна боја и потемни нијанси за мешање. Апликаторите со двојна завршница имаат четка на едниот крај, сунѓер од друга страна. Користете апликатори за примена и мешање на сенките за очи. Спакувано во колекционерско калај. Вкупна тежина на сенките за очила 0,47 мл . Одлична идеја за подароци или порибување. Сетот за шминка за очи за очи е голема вредност. Мерки на палетата 7.8 "L x 1.2" W x 11.25 "H.

Главните карактеристики

Избор на клиент