.

.

Машки Аналоген Кварцен Нерѓосувачки Челик Црн Кожен Часовник МТПВ004Л-7А

Машки Аналоген Кварцен Нерѓосувачки Челик Црн Кожен Часовник МТПВ004Л-7А

Вреднување на стоката:

DEN 553.44
Пристапност
Во достапна форма

Едноставен и лесен за употреба дизајн, овој часовник За менс касио има тркалезно сребрено бирање со сребрени тонски раце и часовни маркери и прозорец за датум во позиција од 3 часот. Сите овие се врамени во куќиште од нерѓосувачки челик, фиксна рамка, круна за туркање и минерален кристал отпорен на гребење. Исто така, нуди црн кожен ремен обезбеден со затворање на бравата, јапонско кварцно движење и е отпорен на вода. . . Минерално Стакло . Отпорен На Вода . Кожен Бенд . Приказ на датум . Редовно мерење на времето 3 раце (час, минута, секунда) . Точност : 20 секунди месечно . Прибл. траење на батеријата : 3 години НА SR626 SW . Големина на куќиштето : 47 € 41.5 € 8.3 мм . Вкупна тежина : 51 гр. Едноставен и лесен за употреба дизајн, овој часовник За мажи Во Касио има тркалезно сребрено бирање со сребрени тонски раце и часовни маркери и прозорец за датум во позиција од 3 часот. Сите овие се врамени во куќиште од нерѓосувачки челик, фиксна рамка, круна за туркање и минерален кристал отпорен на гребење. Исто така, нуди црн кожен ремен обезбеден со затворање на бравата, јапонско кварцно движење и е отпорен на вода. Минерално Стакло . Отпорен На Вода . Кожен Бенд . Приказ на датум . Редовно мерење на времето 3 раце (час, минута, секунда) . Точност : 20 секунди месечно . Прибл. траење на батеријата : 3 години НА SR626 SW . Големина на куќиштето : 47 € 41.5 € 8.3 мм . Вкупна тежина : 51 гр.

Главните карактеристики

Избор на клиент