.

.

Рачно изработен стил Шибори Стил 5 '8' стапала Правоаголна волнена област - памук доцна поддржувачка - затворен килим, јаглен

Рачно изработен стил Шибори Стил 5 '8' стапала Правоаголна волнена област - памук доцна поддржувачка - затворен килим, јаглен

Вреднување на стоката:

DEN 4464.00
Пристапност
Во достапна форма

Рачно изработено волна килим Шибори област со памук и природна поддршка од латекс. Само за затворено употреба. Се препорачува рампа за килими и професионално чистење. Упатство за корисници- Избегнувајте продолжена влага. Вакуумот редовно и/или тресете за да се отстрани прашината. Не повлекувајте никакви лабави нишки. Користете ножици за едноставно да ги исечете краевите. Истурите на размачкани веднаш со бела крпа. Суровите хемикалии можат да го оштетат или избледат килимот. Користете заштитници на килими под тежок мебел. Оригинален 100% волна куп. Памук/природна поддршка од латекс. Материјал : Волна. Големина : 5 'x 8' правоаголник. Направено во Индија.

Главните карактеристики

Избор на клиент