.

.

Класичен Гроздобер Килим Со Гранична Област Кларет Шеврон, Црвен Чеша, 5'8'

Класичен Гроздобер Килим Со Гранична Област Кларет Шеврон, Црвен Чеша, 5'8'

Вреднување на стоката:

DEN 3089.76
Пристапност
Во достапна форма

Персиски Инспирирани Подни Облоги. Моќта Се Појави Во Индија. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Идеална подна покривка за додавање класичен шарм и трендовска боја на современ или преоден стил на домашен мебел. 80% Памук, 20% Полиестер. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови.Класична Колекција На Гроздобер Килим. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Брилијантен спој на бои со потресен изглед ги оживува класичните мотиви, изработени од 100% чист памук, за изглед идеално стилизиран за денешните преференции за еклектичен декор. Достапно во повеќе бои и големини. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Висина на купот : 0. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот.

Главните карактеристики

Избор на клиент