.

.

Goodtrip GP-Перформанси P195 55R 85V Патничка Гума Одговара: 2007-Honda Fit Sport, 1999-Honda Civic Si

Goodtrip GP-Перформанси P195 55R 85V Патничка Гума Одговара: 2007-Honda Fit Sport, 1999-Honda Civic Si

Вреднување на стоката:

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Goodtrip GP - 16 P195/55 R15 85voverview GP-16 ОД Goodtrip е гума за изведба која е наменета за употреба на купеа и седани во потопли временски услови. Аголните блокови на шарите и големиот отпечаток ставаат повеќе гума на патот за да ги подобрат можностите за влечење, ракување, сопирање и забрзување, а широките жлебови И отворените раменици НА ГП-16 ја отстрануваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Дизајниран за употреба на купеа и седани во потопли временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано под 45 степени Целзиусови. Изграден со аголни блокови на шарите и голем отпечаток што става повеќе гума на патот за да ги зголеми перформансите на влечење, забрзување, сопирање и ракување. Широките жлебови и отворените раменици ја отстрануваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање во влажно време. Дизајниран со компјутерски оптимизиран дизајн за тивко, удобно возење. Специјалното гумено соединение го спречува нерамномерното абење за подолг век на траење на шарата. Големина : P195/55 R15. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2006-11 ХЈУНДАИ АКЦЕНТ ГЛС 2007-11 Киа РИО ЛХ 2006 Сузуки Форенза Премиум 2007-08 Сузуки Форенза База 2008-11 КИА РИО5 ЕКС Спорт 1994-96 Акура Интегра Гс-Р 1999-2001 Мазда Штитеник ЕС 1998-99 Нисан Сентра se 2002-03 Mazda Protege DX 1997-2001 acura INTEGRA тип r 2004-05 Suzuki Forenza Екс 2006-07 Kia Rio5 Sx 2002-03 suzuki aerio Sx 2001 Hyundai Tiburon База 2007-08 Сузуки Рено База 2006 Сузуки Аерио Sx премиум 2004-05 Сузуки АЕРИО ЛХ 1993-95 Тојота мр2 турбо 1995-98 Нисан 200сх Се-Р 2005 Сузуки Рено Екс 2007 Сузуки Аерио Премиум 2006 СУЗУКИ Рено ПОГОДНОСТ 2000-01 Сузуки Почит Глкс Плус и повеќе - додадете го вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување НА провери.

Главните карактеристики

Избор на клиент