.

.

Ние Луѓето 4 јули, Патриотско Американско Знаме Маица Повеќе Бои

Ние Луѓето 4 јули, Патриотско Американско Знаме Маица Повеќе Бои

Вреднување на стоката:

DEN 360.00
Пристапност
Во достапна форма

Оваа патриотска маичка е совршен начин да им покажете на вашето семејство и пријатели дека сте горди што Сте Американец. Колку повеќе старееме, толку повеќе сфаќаме колку сме благословени да живееме во најголемата нација на земјата! Испратете порака до сите што ги знаете дека сте патриот и ги сакате Соединетите Американски држави. Не само што оваа кошула е стилска и трендовска, туку и материјалот од ткаенината е удобен. Кошулата нема странични шевови, има ребрести беспрекорни плетени јаки за подобрена удобност, а рамената имаат лента за подобрување на издржливоста. Без разлика дали ја добивате оваа кошула за подарок, роденденски подарок или само се почестувате да му ја покажете Својата Американска гордост на светот, оваа кошула сигурно ќе биде забележана и ќе добие многу комплименти, не само од луѓето што ја гледаат, туку и од оној што ја носи. Достапно во следниве бои : Бела, Црна, Спортска Сива, Воена (Маслиново) Зелена, Ирска Зелена, Темна Хедер (Сива), Јаглен (Сива), Кралска (Сина), Морнарица (Сина) и Црвена. Текст : Ние Луѓето 4 јули 1776 година. Дизајн : Потресена Бетси Рос Американско знаме со текст од оригиналната Декларација За Независност. Инструкции за нега : машинско перење : топло (макс 40С или 105Ф); Нехлор : белило по потреба; сушете се : средно; не пеглајте; Не сушете. Ако ви се допаѓа оваа маица, сигурно ќе уживате во многуте други предмети достапни од Дизајнот На Безалел, вклучувајќи детски кошули, машки кошули, женски кошули, торби, чанти, домашен декор и многу повеќе. Памук (содржината на влакна може да варира за различни бои) средна ткаенина (5,3 мл/ид2 (180 г/м2)) Класичната етикета за солзи за вклопување е верна на големината.

Главните карактеристики

Избор на клиент