.

.

Гулаб Дермасерии Мирис-Слободен Миење Лице За Сува Кожа 8. оз

Гулаб Дермасерии Мирис-Слободен Миење Лице За Сува Кожа 8. оз

Вреднување на стоката:

DEN 1.00
Пристапност
Во достапна форма

Гулаб Дермасерии суво олеснување на кожата нежно чистење миење на лицето Во Потрага по нежно секојдневно миење на лицето за сува кожа : гулаб Дермасерии суво олеснување на кожата нежно чистење миење на лицето е средство за чистење без сапун со уникатна мешавина на кожа-природни липиди и благи средства за чистење што нуди кремаста нега за сува, нежна кожа. Користете го мирисот на гулаб, хипоалергично миење на лицето секој ден за нежно отстранување на нечистотиите и подобрување на сувоста на видот. Тоа е едно од најдобрите средства за чистење на лицето за сува кожа од Гулаб. Кремасто, нежно чистење за екстремно сува кожа, миењето на лицето на гулаб дермасери е 100% без сурфактант за чистење, не-пенење и ултра-благо. Има уникатна омекнувачка комбинација за запечатување на влага без маснотии и клинички е докажано дека значително го подобрува квалитетот на кожата со текот на времето. Кремастата конзистентност ви овозможува да ја користите со или без вода. Кожата со убаво чувство започнува со нега. Како да го користите овој хипоалергичен миење на лицето без мирис нежно ги отстранува нечистотиите додека длабоко ја навлажнува вашата кожа. Пена гулаб мирис-слободен миење на лицето во вашите раце и се применуваат на влажно лице во кружни движења, или се применуваат на суво лице со памук круг. Исплакнете ја кожата пред да ја исушите. Повторете секое утро и навечер. Завршете го вашиот режим со гулаб дермасерии што го надополнуваат кремот за лице. Грижете се и за вашето тело со гулаб дермасери миење на телото и лосион.

Главните карактеристики

Избор на клиент