.

.

Метерк Неопренови Нуркање Ув Заштита Топла Хауба За Нуркање Мокар Костим За Нуркање Пливање Сурфање Кајак

Метерк Неопренови Нуркање Ув Заштита Топла Хауба За Нуркање Мокар Костим За Нуркање Пливање Сурфање Кајак

Вреднување на стоката:

DEN 623.84
Пристапност
Во достапна форма

Метерк 2мм Неопренови НУРКАЊЕ Ув Заштита Топла Нуркачка Хауба Мокар Костим За Нуркање Пливање Сурфање Кајакаоваа нуркање е изработена од 90% неопренови, 10% најлонски материјал, со дебелина од 2мм. Неговата мека конструкција ја штити вашата глава од сонце и оштетување на гребени или медузи, покрај тоа што ја одржува главата сува и топла. Карактеристики : . 90% неопренови и 10% најлонски материјал додава дополнителна топлина и удобност во ладна вода. Upf50+ заштита го задржува вашиот чувствителен скалп од штетните ув зраци. Пријателски за кожата и еластичен ремен за брадата помага да се држите цврсто на главата. Дренажните дупки помагаат да се исфрлат меурчињата што се собираат на главата. Засилено шиење за долготрајна издржливост. Прекрасно за плажа, нуркање, пливање, нуркање, сурфање, едрење, кајакарење, кајакарство итн. Спецификации : . Материјал : Неопренови. Боја : Црна / Сина / Црвена (опционално ). Големина : С / М / Л (опционално). Тежина : Прибл.200 г / 7.1 . Пакет Листа : . 1 * нуркањето 90% неопренови и 10% најлонски материјал додава дополнителна топлина и удобност во ладна вода. Upf50+ заштита го задржува вашиот чувствителен скалп од штетните ув зраци. Пријателски за кожата и еластичен ремен за брадата помага да се држите цврсто на главата. Дренажните дупки помагаат да се исфрлат меурчињата што се собираат на главата. Засилено шиење за долготрајна издржливост.

Главните карактеристики

Избор на клиент