.

.

Ручек со Дивите Граници: Историја На Бритпоп и Вишок во 13 Поглавја

Ручек со Дивите Граници: Историја На Бритпоп и Вишок во 13 Поглавја

Вреднување на стоката:

DEN 136.16
Пристапност
Во достапна форма

Но, дали тој навистина Продаде Касета со сингл Од Животински Нитрат Од Велур на виолетова кадифена перница — со белешка на која пишуваше "уште едно големо разочарување" - а потоа возете велосипед до НМЕ? И дали тој и Џарвис Кокер навистина испаднаа едноставно затоа што еден новинар мислеше дека е погламурозен од предниот човек На Пулпата? Ако некогаш сте се запрашале како е да ги претставувате Хирст, Кокер и Верверот во истата деценија, а потоа да се разбудите во кревет Со Кит Ален во Риц Во Париз — учтивост На Мохамед Ал Фајед — тогаш треба да ја прочитате оваа книга. Замислете Дејвид Седарис со мамурлак и сметка за трошоци и на половина пат сте да ги цените деликвентните задоволства Од Ручекот со Дивите Граници. Неговото уникатно искуство во епицентарот на Бритпоп доведе до многу интимни, не целосно самоздравувачки средби со кој е кој од популарната култура-вклучувајќи Ги Брет Андерсон, Дејмон Албарн, Рој Орбисон, Дејвид Боуви, Џо Страмер, Лу Рид, Мајкл Баримор, Ричард Albкрофт ,dreрју Лојд Вебер, Мик Џегер, Џорџ Лукас, Демиен Хирст, И дејв стјуарт, Меѓу Другите. Потоа заврши со исклучително достапен список погоден за медиумите кој "живееше" зад аголот " и ги вклучи највозбудливите акти достојни за печатот во er. Савиџ беше ко-основач и шеф на легендарната компанија За односи со јавноста Севиџ И Бест, компанијата што ги претставуваше повеќето уметници поврзани со сцената, вклучувајќи Велур, Пулпа, Верве, еластика, Кула Шејкер, Спиритуализирана, Машка Облека, автори И Рекордер На Црна Кутија.Ручек со Дивите Граници : Историја На Бритпоп и Вишок во 13-1/2 Поглавја Фил Савиџ е нашироко заслужен како главен поттикнувач на музичкото движење Бритпоп што ја зафати ВЕЛИКА британија во средината на 1990-тите.

Главните карактеристики

Избор на клиент