.

.

Прилагодливи зелени квадски ролери за деца за деца мали големини

Прилагодливи зелени квадски ролери за деца за деца мали големини

Вреднување на стоката:

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Прилагодливите ролери се одличен избор за деца кои само што започнуваат лизгање и совршени за мулти-сезонски сесии за скејт, за да можат да се користат на лизгалиштето или на тротоарот, мазните лежишта и полиуретанските тркала обезбедуваат мазен лизгање и одат скоро на кое било место. Главната карактеристика на нашите лизгалки е прилагодлива големина и удобна потпетица со затворање на токи, исто како и на внатрешните лизгалки. Силната пластика го натерало телото да го заштити вашето дете од да ги повреди нозете, а фиксните паузи на пети му помагаат да научи како да сопира на квадски лизгалки. Силно препорачуваме да носите заштитна опрема (шлем, влошки на зглобовите, влошки на коленото, влошки на лактот) за време на возењето на која било површина и да користите лизгалки. Мали вклопувања - од 13,5 помлади до 3 возрасни американски големини средни вклопувања - од 4 возрасни до 6 возрасни американски големини големи вклопувања - од 7 возрасни до 9 возрасни американски големини достапни во 7 одлични бои : сина, црна, розова, црвена, светло сина, сина, Зелени и виолетови овие квадски ролери се совршени за деца кои само прават први чекори на уметничко лизгање и возење. Благодарение на прилагодливото копче на дното на секој багажник - одговара на 4 целосни големини на САД, така што не треба да се грижите за враќањето. ABEC-5 Двоен заштитен прецизен лежишта и мазни PU тркала обезбедуваат мазно и удобно возење. Фиксни паузи на пети. Силен пластичен мек багажник и издржлив дел од сечилото ќе трае долго и ќе ги заштити вашите деца стапало од тврди повреди. Силно препорачуваме да носите заштитна опрема (шлем, влошки на зглобовите, влошки на коленото, влошки на лактот) за време на возењето.

Главните карактеристики

Избор на клиент