.

.

Трговска марка ликовна уметност „Писмо Крест II гроздобер v2 'платно уметност од портфолио на диво јаболко

Трговска марка ликовна уметност „Писмо Крест II гроздобер v2 'платно уметност од портфолио на диво јаболко

Вреднување на стоката:

DEN 1.33
Пристапност
Во достапна форма

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Портфолиото/фотографијата на Wild Apple ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Портфолиото/фотографијата на Wild Apple ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. - Француски сртот со текст во венец од ловори во црно мастило на исушена беж хартија. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање.Уметник : портфолија на диви јаболка : Типографија Стил : Европски колонијален проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има француски сртот со текст во венец на ловори во црна мастило на исушена беж хартија. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал.

Главните карактеристики

Избор на клиент