.

.

Трговска марка ликовна уметност „Транспорт 6“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Транспорт 6“ платно уметност од Фенер Прес

Вреднување на стоката:

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Lantern Presssubject : Transport Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика на која се прикажува автомобил што патува по патот со блумп на небото. Giclee (Jee-Clay) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Транспорт 6“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент