.

.

316si-Бистро Дизајн Топла Пијалок Чаши, Хартија, 16oz, Канелени

316si-Бистро Дизајн Топла Пијалок Чаши, Хартија, 16oz, Канелени

Вреднување на стоката:

DEN 1.33
Пристапност
Во достапна форма

Топли Чаши Од Бистро Хартија се одлични за сервирање топли пијалоци како кафе, чај или какао. Внатрешноста на чашата е обложена со полиетилен кој делува како бариера за влага за да ја задржи течноста внатре во чашата и да спречи истекување. Мазниот валани раб дава ригидност на чашата и обезбедува капак отпорен на истекување. Еден капак (продаден одделно) одговара на пет големини на чаши (10 мл. сквотот до 24 мл.) за оперативна ефикасност . Соло Бистро Дизајн Хартиени Чаши за Еднократна Употреба, 20 / Картон (Количина) Одлично За вашето кафе, билен чај и други топли пијалоци. Бариера за влага за спречување на истекување. Валани раб за чаша ригидност и отпорни на истекување капакот одговара. Направено со најмалку 90% обновливи извори од растително потекло. Заменливост на капакот - 1 капак (се продава одделно) одговара на 5 големини на чаши.

Главните карактеристики

Избор на клиент