.

.

Саем Островот Нантакет Предиво-Мерло

Саем Островот Нантакет Предиво-Мерло

Вреднување на стоката:

DEN 1.33
Пристапност
Во достапна форма

Мешавина од акрилна и супервлакнеста волна. Комбинациите на бои во ова предиво се зачудувачки, а во комбинација со чувството на раката, леснотијата на користење и издржливоста, го прават омилен. Категорија на тежина : 5. Содржина : 75% акрилик, 25% суперперење волна. Ставање : 3,5 мл/100гр, 131ид/120м. Мерач : 14сх18р = 4ин/10см со големина САД10/6мм игли за плетење. Предложена големина на кука за капчиња : L11/8mm. Dyelotted : ние се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараат на dyelots. Грижа : машинско перење, суво рамно, не избелувајте, не пеглајте. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Увезени., НА101910-9403, Од Фер Остров, Еден (1) Фер Остров Нантакет Предиво-Мерло.

Главните карактеристики

Избор на клиент