.

.

Хималаја ХИМ580Б Светло Сива Темно Сива Килим

Хималаја ХИМ580Б Светло Сива Темно Сива Килим

Вреднување на стоката:

DEN 1948.96
Пристапност
Во достапна форма

САФАВИЕХ Хималаја ХИМ580Б Светло Сив / Темно Сив Тепих обичната привлечност на современите Тибетски теписи се потсетува во килимите богати со текстура на Колекцијата Хималаја. Рачно се наѕираше користејќи 100% чиста волна во огромен број загреани цврсти материи, преодни ленти и суптилни карирани, секој килим во оваа разноврсна колекција е идеално дополнување на мод, бохо или преоден стилизиран домашен декор.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Конструкција : Рачно Тафтувана. Влакна/Заврши : Волна Куп. Поддршка : Памучна Подлога. Висина На Купот (Во Инчи) : 0,25. Точка Тежина : 13.00. ЗЕМЈА НА ОРГИН : Индија.

Главните карактеристики

Избор на клиент