.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Автомобили Жолта Платнена Уметност Од Брајан Неш

Заштитен знак Ликовна Уметност Автомобили Жолта Платнена Уметност Од Брајан Неш

Вреднување на стоката:

DEN 2035.52
Пристапност
Во достапна форма

Иако отсекогаш ја сакав уметноста и поминав апсурдно време во музеи и галерии, никогаш не сум сликал. шарени автомобили преку жолта позадина. Меѓутоа, еден ден ја заменив гитарата со четка за боја и не можев да бидам посреќен. Истакнати Бои : Жолта, Тен, Розова, Портокалова, Кафеава, Сина, Црвена, Сива, Светло Сина јас сум роден и израснат во Бостон, и ИМААТ МБА Од Дартмут.Уметник : Брајан Нешсубјект : Транспортстил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има шарени автомобили преку жолта позадина. Бев Извршен Директор На Сметката Во рекламната агенција Лео Барнет во Чикаго, а потоа Бев Директор за Малопродажба И Рекламирање За Поло Ралф Лорен во ЊУЈОРК кога добив желба да пишувам кантри музика. Се преселив во Нешвил за да станам текстописец и имав снимено неколку десетици песни. Мислев дека пишувањето ќе биде за мене : не можев да замислам да сакам ништо повеќе. Ме привлекуваат слики кои имаат својствен наративен или графички елемент, што може да биде резултат на мојата позадина во рекламирањето. Мојата уметност сега се продава во галерии од висока класа низ целата земја, а моите слики се во многу истакнати јавни и приватни колекции. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент