.

.

2TB NAS SATA ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 64MB 3.5 ВО

2TB NAS SATA ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 64MB 3.5 ВО

Вреднување на стоката:

DEN 2.00
Пристапност
Во достапна форма

Добијте го сигурното складирање на компјутери што ви треба со SEAGATE NAS HDD. Се одликува со технологија NASWorks, која нуди низа придобивки, како што се обновување на грешки и отпорност на вибрации. 3.5" возењето работи тивко и се вклопува во куќишта со најмногу осум заливи. Со капацитет ОД 2 ТБ и тампон ОД 64 МБ, обезбедува голема количина простор за складирање, што го прави погоден за архивирање. Овој внатрешен хард диск НА НАС, исто така, има многу други апликации, вклучувајќи РАЦИЈА за резервна копија и обновување на катастрофи, управување со сервери за печатење и датотеки и многу повеќе. Seagate 2 TB 5900 RPM 64 MB Кеш SATA 3.5 NAS HDD : Се Вклопува во 1 до 8-беј куќишта. Технологија на NASWorks за подобрено обновување на грешките и толеранција на вибрации. Тивка операција. Seagate NAS 2tb дискот е погоден за апликации ЗА РАЦИЈА, архивски, мали бизниси, сервери за печатење и датотеки и други намени.

Главните карактеристики

Избор на клиент