.

.

Мелен Црн Пипер на Тонот, оз

Мелен Црн Пипер на Тонот, оз

Вреднување на стоката:

DEN 95.68
Пристапност
Во достапна форма

Мелениот Црн Пипер на Тонот е сеопфатно зачинување со широк спектар на намени во кујната. Додадете го во храната пред или по готвењето за благо зачинет вкус. Тоа е идеално зачинување за повеќето месо, како и компири, зеленчук, јајца, па дури и салати. Ситно мелена, пиперката лесно се меша и во сосови или се меша со брашно кога се прави леб или тесто за пржено пилешко или риба. Овој контејнер содржи 4 мл црн пипер на тонот и има капак со три опции за отворање : истурете го, посипете го со храна или извадете го со мерна лажица. Едно шише тон од 0,4 мл Мелен Црн Пипер. Ситно мелен пипер дизајниран за готвење, и за време и потоа. Мелениот црн пипер е ситно мелен за да овозможи полесно мешање и е сеопфатен зачин кој ќе додаде кора од лимон во речиси секое јадење. Лесен начин за додавање вкус на храната. Тонот има повеќе од 145 години искуство во носење зачини и зачини.

Главните карактеристики

Избор на клиент