.

.

Штит Инвалидска Количка Бариера-Розова

Штит Инвалидска Количка Бариера-Розова

Вреднување на стоката:

DEN 152.00
Пристапност
Во достапна форма

Штитот е бариера за инвалидска количка која е обликувана од антимикробен термопластичен полиуретан за удобност и чистота. Ги штити корисниците на инвалидски колички и возачите од тоа што треба да дојдат во контакт со контаминираните тркала, со што се спречува преносот на какви било бактерии, бактерии или заразни болести. Бариерата За Инвалидска Количка Шајлд има прилагодливи еластични ремени кои се закачуваат на предната и задната страна на повеќето стандардни инвалидски колички. Вклучени се комплет од 2 штитни бариери за Инвалидска Количка кои и двете имаат розова боја. Димензија : 9.2 "х 2.5 " х 1.6". Тежина : 0,68 килограми. УПЦ : 752830215856.

Главните карактеристики

Избор на клиент