.

.

Шемаг маслиново црна

Шемаг маслиново црна

Вреднување на стоката:

DEN 399.84
Пристапност
Во достапна форма

Традиционална пустинска облека, неопходна за заштита на очите, носот, устата и вратот од песок. Може да се користи и како потопло и/или рачна крпа. Во моментов ги користат американските и британските сили во Ирак и Авганистан. 100% памук. Отворено е околу 44 "x 44 ". Шемаг маслиново/црно.

Главните карактеристики

Избор на клиент