.

.

Обука за кучиња без влечење - средна големина

Обука за кучиња без влечење - средна големина

Вреднување на стоката:

DEN 303.84
Пристапност
Во достапна форма

Нежна тренинг за обука за кучиња за кучиња за домашна колекција од играчки Доги, авантуристички колекција на јаки, поводници и прицврстување, ја носиме нежната тренинг за кучиња за обука за прошетки. Направено со веганска кожа Мареријал, оваа прицврстување станува суштинска алатка за обука на кучиња. Непречено водете го вашето куче во насока со која се упатувате со нежна компресија на градите што ќе го минимизира влечењето на вашето куче додека тренирате добри манири за одење. Спецификации препорачани од обучувачи за ветеринари и однесување. Веганска кожа ПВЦ конструкција за дополнителна удобност, цврстина и издржливост. Комплетно водоотпорен, доказ за нечистотија, доказ за смрдеа и доказ за авантура. Контрастни тонирани ленти за лесно идентификување на горниот и предниот дел. Подготвена неопрена во области за напнатост за максимална удобност. Супер лесно вклучено и исклучено, над главата се вклопува со тока за брзо ослободување на каишот на стомакот. Брзо прилагодување на целото тело за зголемена безбедност и совршено вклопување. Хардвер обложен со црн челик. Големина : Среден - градите 23 ”-34 Врати : 14” –17 ”. Авантуристички доказ за опрема нема повеќе затегнување или гушење; Работи добро со сите кучиња со големина, особено рамни/ брахицефалични или трахеа проблематични раси на кучиња, бидејќи притисокот се нанесува низ градите наместо во грлото.

Главните карактеристики

Избор на клиент