.

.

Ликовна Уметност Со заштитен знак Пејзажот На Црвениот Чадор Платнена Уметност Од Филип Сен-Лоди

Ликовна Уметност Со заштитен знак Пејзажот На Црвениот Чадор Платнена Уметност Од Филип Сен-Лоди

Вреднување на стоката:

DEN 768.00
Пристапност
Во достапна форма

Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Истакнати Бои : Бела, Светло Сина, Сина, сива Фотограф со страст со години, Филип веднаш сакаше да фотографира пејзаж и природа.Уметник : Филип Сен-Лаудисубјект : Пејзаж : Природен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има мртво дрво во центарот на белото поле. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места околу него. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места околу него. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Фотограф од страст со години, Филип веднаш сакаше да фотографира пејзаж и природа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. Тој смета дека е важно да се има длабока почит кон оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. Тој смета дека е важно да се има длабока почит кон оваа планета и нејзините жители. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. - мртво дрво во центарот на белото поле.

Главните карактеристики

Избор на клиент