.

.

Jacејкоб Грин „Партинг јазол Груп II“ платно уметност

Jacејкоб Грин „Партинг јазол Груп II“ платно уметност

Вреднување на стоката:

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Ние веруваме дека секој клиент и проект е различен и треба да се третираат на тој начин.Уметник : obејкоб Гриенсубјект : Сè уште начин на живот : Наутички прооден тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на три едриличарски јазли. Ова е партнерство каде нашите клиенти доаѓаат на прво место.

Главните карактеристики

Избор на клиент