.

.

Гринвју Фервеј Формула Смеса Од Семе Од Сончева Трева, торба лб

Гринвју Фервеј Формула Смеса Од Семе Од Сончева Трева, торба лб

Вреднување на стоката:

DEN 522.72
Пристапност
Во достапна форма

Гринвју Фервеј Формула Смесата Од Семки Од Сончева Трева е мешавина од тревни семиња со врвен квалитет што ќе одгледува густ, бујен зелен тревник наменет да напредува на топли, сончеви локации каде што се присутни малку дрвја. Кога се користи според упатствата, ова семе ќе произведе трева што се спротивставува на оштетување од болести и инсекти. Содржи само највисоко оценети сорти на семе. 99,9% плевел слободен. Расте Најдобро во целосна локација на сонцето. Брзо germење, така што тревникот брзо се воспоставува. Добра разновидност за толеранција на топлина и суша. Највисоко оценети, висококвалитетни мешавини на семиња кои исто така се 99,9% без плевел. 1.000 квадратни метри. фт. покриеност ако сеење нов тревник; 2.000 квадратни метри. фт. покриеност ако над сеење постоечки тревник.

Главните карактеристики

Избор на клиент