.

.

Бсд Органски Сарасапарила Нанари Во Прав За Кафе, Сируп И Повеќе. - Г

Бсд Органски Сарасапарила Нанари Во Прав За Кафе, Сируп И Повеќе. - Г

Вреднување на стоката:

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Овој нанари сируп придобивки вклучува лекување на стомачни нарушувања . Бсд Органски Сарасапарила/Нанари Во Прав За Кафе, Сируп (Шербет) И Повеќе.Хемидезмус индикус / нанари корен хербално кафе употреба : Чекор 1 - доведете ја водата до вриење во тенџере од нерѓосувачки челик. Додадете околу 50 мл сируп нанари во стаклена ладна вода и со неколку капки свеж сок од вар, за да направите вкусен шербет. Додадете сируп нанари во сода вода за да направите освежителен газиран пијалок. Чекор 2-Додадете ги коренските парчиња хемидезмус индикус во водата. Придобивките од сирупот нанари вклучуваат прочистување на крвта ако се подготви со традиционален џегер, тој е еден од најдобрите природни здравствени тоници на располагање и го зголемува нивото на енергија и го зголемува имунитетот на телото. Овој нанари сируп корисен за лекување На Уринарна инфекција делува како домашен лек за уринарна инфекција. Консумирањето сируп нанари со чаша вода е ефикасен домашен лек за ублажување на болката во телото. Придобивките Од Сирупот Нанари (шербет) вклучуваат Прочистување на крвта ако е подготвен со традиционален џегери, тој е еден од најдобрите природни здравствени тоници на располагање и го зголемува нивото на енергија и го зголемува имунитетот на телото. Чекор 5-Додадете мед или шеќер За вкус и уживајте! Бсд органски придобивки од хемидезмус индикус / сараспарила / нанари : лечи циркулација на крвта, прочистувач на крв, уринарни инфекции, запек и за варење. Најдобар начин за консумирање на сирупот нанари е преку подготовка на сок . Чекор 4-Процедете ја смесата, отстранувајќи го коренот На хемидезмус индикус. Ако имате благо варење или ако не чувствувате глад, ако земете сируп нанари ќе се чувствувате подобро.

Главните карактеристики

Избор на клиент