.

.

Силверадо 99-двоен издув 2. цевка комора пригушувач ЈУ Врвот агол излез

Силверадо 99-двоен издув 2. цевка комора пригушувач ЈУ Врвот агол излез

Вреднување на стоката:

DEN 0.33
Пристапност
Во достапна форма

Исечениот заварувач на врвовите е хромиран нерѓосувачки челик 12" долг и 3,5" круг . Ве молиме запомнете : овој систем е дизајниран да ги замени вашите фабрички ОЕМ издувни гасови почнувајќи од влезот на пригушувачот . 6 или 8 цил. вклучени се опашки цевки. Не е потребен посебен заварувач.5 "Сече Сече заварување на 12" Хром Совети x2. Агол Излез Адаптери. Ако издувните гасови се заменети или изменети претходно изработката на постојните издувни гасови на вашиот камион може да биде неопходна за правилна инсталација на нашиот комплет. Стандардна течна алуминизирана цевка за свиткување на брчки е исто така стандардна карактеристика. Овој комплет има стандардна големина 2,25 инчни О. камионите со модифицирана суспензија или лифтови на каросеријата, исто така, може да бараат изработка на издувните гасови или камионот за правилна инсталација на нашиот комплет. Нашите Комплети ќе го претворат вашиот единствен издувен систем во двоен издувен систем со Пригушувач За Изведба што ќе му даде на вашиот камион изглед, звук и перформанси што сте ги барале !! Нашите комплети се лесни за инсталирање Повеќето работни места земаат 1 попладне и основни рачни алатки . Овој комплет за излез од агол од 45 степени ќе излезе на аголот од креветот под браникот. 2 и 3 парчиња опашка цевки се направи за лесна инсталација.Овој комплет ќе го претвори вашиот единствен издувен систем во двоен издувен систем со Пригушувач На Перформанси и цевки со двојна опашка на вашите апликации Од 1999-2006 Шевролет Силверадо / ГМЦ Сиера 1/2 тон. Тоа ќе го даде тој длабок тон на грлото и перформансите што го дуваат умот што вообичаено се наоѓаат во поскапите пригушувачи на името на брендот. Пригушувачот За Звук На Проток е умерено агресивен пригушувач од 2 комори .

Главните карактеристики

Избор на клиент