.

.

Моќност Стоп Задна З Улица Воин Кочница Рампа И Ротор Комплет К7901-26

Моќност Стоп Задна З Улица Воин Кочница Рампа И Ротор Комплет К7901-26

Вреднување на стоката:

DEN 1.67
Пристапност
Во достапна форма

Секоја компонента на овој комплет за сопирање е дизајнирана да се справи со зголемената побарувачка на автомобили со мускули со високи коњски сили и модифицирани возила. Керамичките влошки за сопирачките во овој комплет ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобро сопирање. Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За Сопирање На Улицата Z26. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за да се зајакне соединението и да се обезбеди силна моќ на запирање без да се жртвува секојдневната возливост. Со вклучен хардвер од нерѓосувачки челик, овој економичен комплет има се што ви треба за работата. Треба подобро запирање на моќта при поголеми брзини? Комплетот За Сопирање На Улицата З26 Воин Е рентабилно решение. Стоп За напојување Задна З26 Улична Воинска Подлога За Сопирачки И Комплет За Ротор К7901-26 • керамичките влошки за сопирачките ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобра моќност на запирање при големи брзини • влошките за Сопирачките се заоблени и дупчиња за сопирање без бучава • дупчените и дупчените ротори се позлатени со цинк за максимална заштита од ' рѓа • Направени За возачи со екстремни перформанси на кои им требаат пократки запирања • вртежниот момент На сопирачката Z26 е постојано поголем од ОЕ Влошки • Одговара : Акура Мдх 2019-2017. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Влошките на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се дупчат и дупчиња што обезбедува максимално ладење. Вклучува хардвер за инсталација од нерѓосувачки челик и керамички лубрикант за сопирачки со висока температура.

Главните карактеристики

Избор на клиент