.

.

Miabella Women's 1- CT создаде бел сафир и CT Diamond 10kt прстен за ангажман на бело злато

Miabella Women's 1- CT создаде бел сафир и CT Diamond 10kt прстен за ангажман на бело злато

Вреднување на стоката:

DEN 4576.00
Пристапност
Во достапна форма

Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Полирана до брилијантност со финишот на Милгрин, овој раскошен прстен е совршен за да ја комплиментира кралската пригода. Создаден бел сафир исечен : круг. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Направено во 10kt бело злато. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Бенд со : 1,7мм. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Дијамантско сечење : круг. Изработено во пенливо бело злато, овој прекрасен прстен има тркалезно, креирано бел сафир скапоцен камен (6,5х6,5 мм) во центарот со 24 кружни, дијаманти поставени со отворено (G-H, I2-I3) Долу надолу по групата. Создаде бел сафир.

Главните карактеристики

Избор на клиент