.

.

Меккормик Кулинарски Тенџере Печено Зачини, оз

Меккормик Кулинарски Тенџере Печено Зачини, оз

Вреднување на стоката:

DEN 181.44
Пристапност
Во достапна форма

Меккормик Кулинарскиот Старомоден Зачин за Печење Во Тенџере е мешавина од премиум зачини кои создаваат богат, традиционален вкус на печење во тенџере. Специјално направени за готвачи да инспирираат извонредни менија и да испорачаат конзистентни рецепти. Посипете од двете страни на печење во тенџере, а потоа печете за да ја испорачате привлечната арома и вкус на традиционална, удобна храна за вашите гости.Меккормик Кулинарството е нашата суштинска колекција на премиум зачини, билки и зачини, специјално направени за готвачи. Нашиот глобален тим за извори овозможува неспоредлива контрола и разбирање на нашиот синџир на снабдување, осигурувајќи дека секој Кулинарски производ На Меккормик обезбедува чист и конзистентен вкус, јадење по јадење и услуга по услуга. Овој Кулинарски Старомоден Зачин за Печење Во Тенџере Mccormick® е во шише што е 23 унци. Чувајте ја оваа ставка стабилна на полица на температура на околината. Мешавина на премиум зачини. Создадете богат, традиционален вкус на печење во тенџере. Донесен од Меккормик Кулинарски, бренд со врвен квалитет кој обезбедува конзистентен, чист вкус. Прилагодено за кулинарски професионалци, помагајќи да се инспирираат менијата. Не додаде мсг.

Главните карактеристики

Избор на клиент