.

.

Маски Возење Во Ноќта Дете Велосипед Шлем

Маски Возење Во Ноќта Дете Велосипед Шлем

Вреднување на стоката:

DEN 3.00
Пристапност
Во достапна форма

Вашето малечко ќе биде подготвено да се вози во ноќта за да го спаси денот Со овој ШЛЕМ За ВЕЛОСИПЕД За ПЈ Маски! ! Четири отвори за проветрување ги одржуваат малите глави ладни, а шлемот има продолжено задно покривање за дополнителна заштита. Вистинскиот Систем За Вклопување овозможува правилно вклопување со прилагодување во еден чекор, така што вие и вашето малечко можете само да се закопчате и да одите. Се препорачува за возраст од 3+ години, но ќе одговара на повеќето глави со димензии 48-52 см. Секогаш правете мерење на главата. Големините и облиците на главата може да варираат, дури и во возрасен опсег. Користењето шлем што не одговара може да биде опасно. Во согласност СО Американскиот Стандард За Безбедност НА КПСС За Велосипедски Шлемови за Лица на возраст од 1 И Постари (Продолжено Покривање На Главата). Големина. Се препорачува за возраст од 3+ години, но ќе одговара на повеќето глави со димензии 48-52 см. Секогаш правете мерење на главата. Големините и облиците на главата може да варираат, дури и во возрасен опсег. Користењето шлем што не одговара може да биде опасно. Фит систем. Карактеристики Вистинско Вклопување, прилагодување Во 1 Чекор дизајнирано да се вклопува правилно секој пат со само едно едноставно прилагодување на бравата на брадата. Проток на воздух. 4 Отвори За одржување на малите глави ладни. Покриеност. Pinchguard ® обезбедува свиткување без штипки. Во согласност СО Американскиот Стандард За Безбедност НА КПСС За Велосипедски Шлемови за Лица на возраст од 1 И Постари (Продолжено Покривање На Главата). Усогласеност. Во согласност Со Американскиот Стандард За Безбедност На КПСС За Велосипедски Шлемови за Лица на возраст од 1 и Постари.

Главните карактеристики

Избор на клиент