.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Снежна Ноќ ВТОРА Платнена Уметност Од Мелиса Ванг

Заштитен знак Ликовна Уметност Снежна Ноќ ВТОРА Платнена Уметност Од Мелиса Ванг

Вреднување на стоката:

DEN 1530.08
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Мелиса Вангсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има елен кој стои над сина позадина со акварел. Истакнати Бои : Светло Сина, Сива, Бела, Црвена, Тен, Кафеава Светската Уметничка Група Е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. елен стои над сина акварел позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент