.

.

LASFIT LED Светилки За Враќање На Задните Светла, Дневни Светла, Ксенон Бело

LASFIT LED Светилки За Враќање На Задните Светла, Дневни Светла, Ксенон Бело

Вреднување на стоката:

DEN 223.84
Пристапност
Во достапна форма

Вграден Возач На ИЦ Со Постојана Струја двигател со постојана струја е уред кој го зема секој влезен напон и го измазнува, го регулира, така што постојан прилив на напон/струја стигнува до ЛЕР, обезбедува светло, ефикасно и долготрајно осветлување. Не-Бледнее Осветленост.Lasfit 1157 2057 2357 7528 LED Светилки За Враќање На Задните Светла, Дневни Светла, Ксенонски Бел Опис LASFIT L Серија 1157/2057/2357/7528 LED светилки имаат импресивно светла, чиста бела, остра излезна светлина со прекрасен метален стил. Овие светилки со високи перформанси не само што ќе помогнат да се подобри видливоста, туку ќе создадат изглед од висока класа што ќе го направи вашиот автомобил да се истакне. ЛАСФИТ Ветување. Направете голема разлика за вашето возило! Одлична Конструкција ЗА Дисипација НА Топлина LASFIT 1157/2057/2357/7528 LED светилките користат изградени од лесна и висока цврстина алуминиумска легура како тело на сијалицата за да се одржат ладни, дури и ако се користат во постојани апликации како дневни светла, тие сепак ја осветлуваат осветленоста што не избледува.Тие совршено ќе се вклопат во истото светло куќиште како и вашите оригинални светилки со блескаво светло. Лесно е да се надгради фабричката жолтеникава сијалица НА ЛЕР. Неполарност Дизајн + - Дизајниран За поврзување со истиот приклучок и електричен конектор. Доколку имате какви било потреби или прашања, слободно контактирајте не прво. Заштитено : управувањето Со Топлината е клучно кога станува збор за Led Диоди. Безгрижна Гаранција обезбедуваме 45 дена гаранција за враќање на парите, 1-годишна гаранција без проблеми, професионална и пријателска услуга за клиенти и локална поддршка на САД. Неверојатно Компактен. Спецификации Одговара Големина : 1157 / 1157А / 1157НА / 2057 / 2057НА / 2357 / 2357А / 2357НА / 2397 / 3496 / 7528 / 7528l / BAY15 D Позиција За Инсталација : Резервно Светло / Дневно Светло / Светло За Сопирање / Светло За Опашка / Светло За Страничен Маркер/ Светло За Трепкач / Централно Светло За Запирање На Висока Монтажа Лумени : 1200lm/сет (600lm/сијалица) Боја : Ксенонско Бело Пакување : 2 x LASFIT 1157 Бела сијалица/ Пакет Забелешка 1.

Главните карактеристики

Избор на клиент