.

.

Вентил За Намалување На Притисокот на водата, Антикорозија За Регулаторниот Вентил

Вентил За Намалување На Притисокот на водата, Антикорозија За Регулаторниот Вентил

Вреднување на стоката:

DEN 3.00
Пристапност
Во достапна форма

Карактеристики : 1. Месинг вентил тело, отпорни на абење, антикорозија и издржливи. 2. Можете да го прилагодите копчето за прилагодување на притисокот за да го контролирате притисокот на водата по потреба. 3. Телото на вентилот е означено со насока на влезот на вода, максимален притисок до 1,6 MPa. 4. Фина изработка, стабилни перформанси и долг работен век. 5. Применливо за хидраулична нестабилност, пребрза вода, прочистувач на вода, сончева енергија, грејач на гас, славина итн. Спецификација : Материјал : Месинг Пристаниште Големина : DN15 1/2 " Погоден Медиум : Притисок На Вода : PN1, 6 (1,6 MPa) Тежина На Пакетот : 363g (прибл.) Список на пакети : 1 x Вентил За Намалување На Притисокот на Водата можете да го прилагодите копчето за прилагодување на притисокот за да го контролирате притисокот на водата по потреба. Фина изработка, стабилни перформанси и долг работен век. Применливо за хидраулична нестабилност, пребрза вода, прочистувач на вода, сончева енергија, грејач на гас, славина итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент