.

.

NA Дневна Приватност И Контрола На Сонцето Црн Прозорец Филм 24in 14ft

NA Дневна Приватност И Контрола На Сонцето Црн Прозорец Филм 24in 14ft

Вреднување на стоката:

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Купете Природен 5 дневен Филм За Приватност И Контрола На Сонцето на Декоративниот Филм му дава на вашиот прозорец класичен, затемнет изглед со неговата дополнителна темна, традиционална боја на лимузина. Иако не го затемнува прозорецот целосно, дополнителната темна, црна нијанса додава и приватност и сенка на вашиот животен стил во текот на денот, обезбедувајќи ви високо отфрлање на топлина и одлична дневна приватност. Ако и високото отфрлање на топлина и дневната приватност се важни за вашиот животен стил, Природниот 5 може да ги задоволи вашите потреби. Бидејќи овој филм за прозорци апсорбира многу топлина, тој не е БЕЗБЕДЕН за стакло со двојно стакло. ЕКСТРА ТЕМНА, ЦРНА ЗАВРШНИЦА која обезбедува одлична дневна приватност, што го отежнува разгледувањето на несаканите очи. ОДЛИЧНО ОТФРЛАЊЕ НА ТОПЛИНА. Помага да се намалат трошоците за ладење особено во текот на летото преку ефикасно блокирање на штетните сончеви зраци. НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ПРОЗОРЦИ со ДВОЈНО СТАКЛО. ОДЛИЧНО ОТФРЛАЊЕ НА УВ. Блокира штетни УВ зраци. Го намалува избледувањето на внатрешниот мебел предизвикан од сонцето. СИЛНИ ЛЕПИЛА да траат многу години. За полесна инсталација, не заборавајте да користите многу мешавина од сапун/вода за да ја натопите и лепливата страна и прозорецот. Висококвалитетни перформанси филмови кои се чувствителни по природа. Ве молиме запомнете да внимавате кога ракувате со филмот бидејќи најмалото превиткување ќе создаде трајна брчка. БЕСПЛАТНИ АЛАТКИ и ЛЕСЕН ВОДИЧ ЗА ИНСТАЛАЦИЈА за да ја направите инсталацијата самостојна. Осигурајте се дека површината на прозорецот е целосно чиста и апсолутно без никакви флеки.

Главните карактеристики

Избор на клиент