.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Крунирање на уметноста на Свети Кетрин“ од Питер Пол Рубенс

Заштитена марка ликовна уметност „Крунирање на уметноста на Свети Кетрин“ од Питер Пол Рубенс

Вреднување на стоката:

DEN 399.84
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Питер Пол Рубенссубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на луѓе што го опкружуваат Свети Кетрин.Гикули (ЈЕЕ-КЛЕЈ) е напреден процес на правење печатење за создавање висококвалитетна казна Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Крунирање на уметноста на Свети Кетрин“ од Питер Пол Рубенс.

Главните карактеристики

Избор на клиент