.

.

Роулингс Воркхорс Серија Возрасни Бејзбол Вата Ракавици

Роулингс Воркхорс Серија Возрасни Бејзбол Вата Ракавици

Вреднување на стоката:

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Ракавицата За вата Од Серијата Workhors е најпопуларниот Дизајн На Rawlings. Оваа ракавица има издржлива Кожа За Третман На Oitac 2 која обезбедува подобар стисок и мекост. Оваа ракавица, исто така, се одликува со Ексклузивен Систем за Динамично Вклопување, кој обезбедува подобра удобност и поголема флексија и чувство во игра. Ролингс дура-плус рампа дава дополнителна заштита во дланката. Работниот Коњ е опремен и со двојно плетени спандекс пофини шипки и армирано еластично затворање на зглобот. Карактеристики Rowlings ексклузивен Динамичен Систем За Вклопување. Издржлива кожна дланка Од Масло. Ролингс Дура Плус палма рампа.

Главните карактеристики

Избор на клиент